PL | EN
4 września na warszawskiej Agrykoli rozpocznie się 7. edycja biegu Samsung Irena Women’s Run. Pięciokilometrowa trasa będzie wiodła przez malownicze tereny Agrykoli, Łazienek Królewskich oraz Alei Ujazdowskich. W tym roku wspieramy walkę z cukrzycą - 5 zł z każdego pakietu startowego (49 PLN) przekażemy na Polskie Stowarzyszenie Diabetyków.

Harmonogram imprezy

9:00 – Otwarcie Miasteczka Biegowego (Stadion Agrykola)
9:10 – Biegi dla najmłodszych
9:30 – Otwarcie Szatni
10:00 – Rozgrzewka
10:30 – Przejście na Start
11:00 – START BIEGU
12:20 – Wręczenie Nagród
13:00 – Zakończenie Imprezy
mapa

Irena Szewińska

Irena Szewińska Najwybitniejsza polska sportsmenka, siedmiokrotna medalistka olimpijska, rekordzistka i działaczka sportowa, która od lat aktywnie wspiera kobiety walczące o swoje zdrowie. Firma Samsung Electronics we współpracy z Ireną Szewińską w 2009 roku stworzyła wyjątkowe wydarzenie biegowe, które stało się wyrazem poparcia w walce z rakiem piersi. Samsung Irena Women`s Run od tego czasu jest jednym z najważniejszych wydarzeń na biegowej mapie Polski. Każdego roku tysiące kobiet spotyka się podczas kolejnych edycji biegu i wspólnie pokonuje pięciokilometrową trasę, aby wesprzeć walczących o zdrowie.

Cukrzyca wśród kobiet

Cukrzyca jest chorobą cywilizacyjną, na którą w Polsce choruje obecnie ok. 2,7 mln osób. Statystycznie częściej diagnozowane są kobiety niż mężczyźni. Wahania cukrów u kobiet z cukrzycą zwykle są większe niż u mężczyzn, co jest powodowane działaniem hormonów płciowych w cyklu miesięcznym. W wyniku choroby diabetyczki często doświadczają powikłań sercowo-naczyniowych stąd bardzo często przyczyną śmierci kobiety z cukrzycą jest zawał serca lub udar mózgu. Warto zaznaczyć, że cukrzycy typu 2 można uniknąć, jest to choroba wynikająca z nadwagi, otyłości i siedzącego trybu życia. A ponieważ w polskich domach prym w kuchni wiodą kobiety, warto uświadamiać im, że mają one realny wpływ na zdrowie swojej rodziny, w tym na ochronę bliskich przed cukrzycą typu 2.
mapa